Predam – Predaj brikiet RUF

Brikety Ruf na predaj

Drevené brikety RUF z tvrdých drevín

Ponuka brikiet

Drevené brikety je možné použiť prakticky vo všetkých druhoch ohrievačov , hodí sa pre kotly na drevo aj uhlie , otvorené krby a krbové vložky , v neposlednom rade potom pre kachľové pece . Bezkonkurenčne najvyššie výhrevnosti potom dosiahnete , keď spaľujete drevené brikety v kotli na drevoplyn . Tento jav je spôsobom veľmi nízkou vlhkosťou lisovaných drevených pilín , a teda ich vysokou výhrevnosťou , ktorá je vyššia než u bežného palivového dreva .

Brikety sú obdĺžnikového tvaru s rozmermi 15 x 10 x 6,5 cm . Brikety sú vo výrobe balené zmraštiteľnou fóliou po 10 kg do jedného balíka a jeho obal z recyklovateľnej PE fólie poskytuje briketám ochranu pred vlhkosťou .

Jednotlivé balíky sú ukladané na jednocestné palety 120×80 cm . Celá paleta je potom strojným automatom ovinutá streč fóliou , ktorá paletu spevní a zároveň poskytuje základnú ochranu brikiet proti priamej vlhkosti pri preprave k zákazníkovi .

Brikety Ruf

Vyrába sa iba z kvalitných čistých suchých drevených pilín z duba buku a agátu a bez akéhokoľvek spojiva sa pod vysokým tlakom lisuje .

Brikety je vhodné skladovať v suchých a uzavretých priestoroch alebo je možné využiť aj otvorené zastrešené plochy . Pri suchom skladovaní majú prakticky neobmedzenú dobu skladovateľnosti . Vďaka stohovateľnosti paliet i balíkov sú výrazne znížené priestorové nároky na uskladnenie . Spôsob balenia do recyklovateľné PE fólie zaručuje briketám malú citlivosť na vzdušnú vlhkosť . Chlad a vlhko briketám nevadí , priamy kontakt s vodou briketám škodí .

Po založenie ohňa drevom alebo horúcim popolom či iným podpalovačom horí spočiatku miernym plameňom a potom tlejú . Brikety majú vysokú výhrevnosť a pri spaľovaní vniká len minimálne množstvo popola , ktorý je výborným minerálnym hnojivom . Vďaka praktickému baleniu je s briketami ľahká manipulácia a je možné dosiahnuť úplne čistého prevádzky pri kúrenie s nimi .

Objednávka drevených brikiet

Prijímame predbežné objednávky na Brikety RUF.

  1. Nákup v sezóne (8 až 2 meiac) 1000Kg
    = 1 paleta 210 €/1000 kg (cena bez DPH)
  2. Nákup mimo sezóny (3 až 7 meiac) 1000Kg
    = 1 paleta 160 €/1000 kg (cena bez DPH)